• музичар (имн.) си (зам.)
  • музичар (имн.) го (зам.)
  • музичар (имн.) им (зам.)
  • музичар (имн.) кој (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК