• област (имн.) кој (зам.)
  • област (имн.) ѝ (зам.)
  • област (имн.) ги (зам.)
  • област (имн.) му (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК