• озборувач (имн.) агенда (имн.)
  • озборувач (имн.) тон (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК