• околност (имн.) неочекуван (прид.)
  • околност (имн.) создаден (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК