• око (имн.) четиринаесет (бр.)
  • око (имн.) двајца (бр.)
  • око (имн.) две (бр.)
  • око (имн.) четири (бр.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК