• око (имн.) жими (изв.)
  • око (имн.) их (изв.)
  • око (имн.) о (изв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК