• пена (имн.) му (зам.)
  • пена (имн.) се (зам.)
  • пена (имн.) тој (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК