• пена (имн.) коса (имн.)
  • пена (имн.) коњ (имн.)
  • пена (имн.) пресуда (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК