• пиштол (имн.) гол (прид.)
  • пиштол (имн.) скриен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК