• пламен (имн.) вивне (гл.)
  • пламен (имн.) крцка (гл.)
  • пламен (имн.) мисли (гл.)
  • пламен (имн.) падне (гл.)
  • пламен (имн.) притули (гл.)
  • пламен (имн.) се (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК