• пламен (имн.) изба (имн.)
  • пламен (имн.) куќа (имн.)
  • пламен (имн.) пепел (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК