• повреда (имн.) е (гл.)
  • повреда (имн.) настане (гл.)
  • повреда (имн.) пристапи (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК