• спокојство (имн.) нема (гл.)
  • спокојство (имн.) рече (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК