• спокојство (имн.) веќе (прил.)
  • спокојство (имн.) обично (прил.)
  • спокојство (имн.) токму (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК