• средина (имн.) и (сврз.)
  • средина (имн.) или (сврз.)
  • средина (имн.) дека (сврз.)
  • средина (имн.) откако (сврз.)
  • средина (имн.) така (сврз.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК