• стапалка (имн.) испита (гл.)
  • стапалка (имн.) почнува (гл.)
  • стапалка (имн.) се (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК