• стапалка (имн.) кој (зам.)
  • стапалка (имн.) ме (зам.)
  • стапалка (имн.) се (зам.)
  • стапалка (имн.) чиј (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК