• стапалка (имн.) едвај (прил.)
  • стапалка (имн.) наназад (прил.)
  • стапалка (имн.) некогаш (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК