• стапалка (имн.) и (сврз.)
  • стапалка (имн.) да (сврз.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК