• треска (имн.) дише (гл.)
  • треска (имн.) мисли (гл.)
  • треска (имн.) нема (гл.)
  • треска (имн.) трупа (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК