• шејтан (имн.) бега (гл.)
  • шејтан (имн.) донесе (гл.)
  • шејтан (имн.) нагази (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК