• штик (имн.) го (зам.)
  • штик (имн.) им (зам.)
  • штик (имн.) што (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК