• ѓавол (имн.) куц (прид.)
  • ѓавол (имн.) мал (прид.)
  • ѓавол (имн.) црн (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК