• ѓавол (имн.) веќе (прил.)
  • ѓавол (имн.) итар (прил.)
  • ѓавол (имн.) надвор (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК