• ѕвон (имн.) на (предл.)
  • ѕвон (имн.) од (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК