• лице (имн.) задолжи (гл.)
  • орган (имн.) задолжи (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК