• борба (имн.) кутне (гл.)
  • овчар (имн.) кутне (гл.)
  • пушка (имн.) кутне (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК