• банда (имн.) организира (гл.)
  • мај (имн.) организира (гл.)
  • ноќ (имн.) организира (гл.)
  • право (имн.) организира (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК