• животно (имн.) околност (имн.)
  • жал (имн.) околност (имн.)
  • ред (имн.) околност (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК