• торба (имн.) пиштол (имн.)
  • дивоградба (имн.) пиштол (имн.)
  • колк (имн.) пиштол (имн.)
  • пушка (имн.) пиштол (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК