• капка (имн.) плунка (имн.)
  • млаз (имн.) плунка (имн.)
  • тегавица (имн.) плунка (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК