• огин (имн.) пламен (прид.)
  • прегратка (имн.) пламен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК