• на (предл.) помине (гл.)
  • по (предл.) помине (гл.)
  • со (предл.) помине (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК