• во (предл.) ваа (зам.)
  • на (предл.) ваа (зам.)
  • низ (предл.) ваа (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК