• во (предл.) занес (имн.)
  • со (предл.) занес (имн.)
  • од (предл.) занес (имн.)
  • в (предл.) занес (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК