• со (предл.) пинцета (имн.)
  • како (предл.) пинцета (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК