• за (предл.) урнек (имн.)
  • според (предл.) урнек (имн.)
  • по (предл.) урнек (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК