• од (предл.) пламен (прид.)
  • со (предл.) пламен (прид.)
  • во (предл.) пламен (прид.)
  • на (предл.) пламен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК