• со (предл.) подмолен (прид.)
  • во (предл.) подмолен (прид.)
  • од (предл.) подмолен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК