• зол (прид.) бил (гл.)
  • зол (прид.) излета (гл.)
  • зол (прид.) размисли (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК