• зол (прид.) кобен (прил.)
  • зол (прид.) секогаш (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК