• клинички (прид.) патека (имн.)
  • клинички (прид.) центар (имн.)
  • клинички (прид.) депресија (имн.)
  • клинички (прид.) контекст (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК