• лош (прид.) ме (зам.)
  • лош (прид.) некаков (зам.)
  • лош (прид.) те (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК