• лош (прид.) за (предл.)
  • лош (прид.) кон (предл.)
  • лош (прид.) од (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК