• невкусен (прид.) бесмислица (имн.)
  • невкусен (прид.) збир (имн.)
  • невкусен (прид.) шега (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК