• ограничен (прид.) во (предл.)
  • ограничен (прид.) на (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК