• повреден (прид.) ги (зам.)
  • повреден (прид.) ме (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК