• транзитен (прид.) патник (имн.)
  • транзитен (прид.) служба (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК