• чабав (прид.) богоугодник (имн.)
  • чабав (прид.) кожув (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК