• нејасен (прид.) претстави (гл.)
  • прв (прид.) претстави (гл.)
  • симболички (прид.) претстави (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК